TGF følger, som alle andre i denne periode, situationen vedrørende Coronavirus og har i lyset af opfordringen fra Statsministeren onsdag aften besluttet at tage vores forholdsregler ved at aflyse foreningens aktiviteter i de næste 14 dage – klubben vil følge de officielle udmeldinger, hvorfor de 14 dage vil kunne forlænges afhængigt af hvad der bliver meldt ud.
Aflysningen gælder alle aktiviteter, hvilket bl.a. indebærer træning, kamp, standerhejsning og næste uges generalforsamling. Alt dette gøres for sammen at tage et fælles ansvar.

Når muligheden byder sig, vil vi afholde en ny generalforsamling samt genoptage vores aktiviteter.  Vi beder om forståelse fra medlemmer ift. at generalforsamlingen muligvis ikke bliver afholdt inden udgangen af marts måned, sådan som foreningens vedtægter tilsiger.

Bestyrelsen ønsker jer alle en god periode uden aktiviteter i TGF – og håber snart vi igen har mulighed for at dyrke idræt i fællesskab uden udfordringer relateret til Coronavirus.

– Bestyrelsen